GÜZELYURT HABERLERİ / Aksaray

 • Aksaray'daki Bir Köye 30 Tonluk Kaya Düştü Aksaray’ın Güzelyurt ilçesine bağlı Belisırma köyüne 30 tonluk kaya düştü.
 • Tarih Ve Doğanın Eşsiz Uyumu Açıklaması Ihlara Vadisi Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri bir arada bulundurmasından dolayı adeta açık hava müzesini andıran, 'Kapadokya'nın incisi' Ihlara Vadisi, yerli ve yabancı doğa tutkunlarına üç farklı etapta yürüyüş imkanı sunuyor Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan:'Ihlara Vadisi, her yıl yarım milyona yakın ziyaretçinin geldiği en önemli turizm mekanlarından biri. Bölgeye gelen ziyaretçiler vadi içerisindeki yürüyüş yollarını takip ederek, tabiatın güzelliklerini görebiliyorlar. Ziyaretçiler vadide 3,5, 7 ve 14 kilometrelik etabı yürüyebiliyor'
 • 5. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi Tamamlandı Aksaray Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenen 5. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi, sona erdi.
 • Geleneksel Ihlara Vadisi Yürüyüşü Aksaray'da 42. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yaklaşık bin kişinin katılımıyla geleneksel Ihlara Vadisi yürüyüşü yapıldı
 • Kapadokya Toprağından Çömlekler İlgi Görüyor Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde Metin Nalbantoğlu, oğlu Murat ile bölgenin toprağından yaptığı güveç, çanak, çömlek ve testileri yurt içinin yanı sıra ABD ve Arap ülkelerine de gönderiyor Nalbantoğlu: 'Ürünlerimize birçok yerden talep geliyor. İçel, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Van, Konya ve Ankara gibi şehirlere gönderiyoruz. İki yıldır da Arap ülkeleri ile ABD'den ilgi görüyoruz. Ayda 67 bin adet üretimimiz olmasına rağmen taleplere yetişemiyoruz'
 • Doğal Platolu Şehir Tarihi Fimlerin Çekim Mekanı Oldu Kapadokya bölgesinin 10 bin yıllık geçmişe sahip tarih ve kültür kenti Aksaray, son yıllarda tarihi dönem filmlerinin çekim yeri haline geldi Belediye Başkanı Yazgı: 'Aksaray, tarihi yapısıyla adeta açık hava platosu konumunda. Bu platoda gerçekleşen çekimlerde tarihin her dönemi yansıtılabiliyor. Bizler de yapımcı ve yönetmenlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak ilimizin tanıtımına katkı sunuyoruz' Film yapımcısı Yalçın: 'Burası adeta doğal plato durumunda. Hiç bozulmamış ve tarihi yapısını hiç kaybetmemiş bir alan. Çok da memnunuz. İstanbul’da böyle bir plato kurmaya kalktığımızda inanılmaz büyük bir maliyet ortaya çıkacaktı, o da yapay kalacak ve orijinalliği yansıtamayacaktı'
 • Ihlara Vadisi'nde 'Bağımlı Olma Özgür Ol' Yürüyüşü Aksaray'da, 'Bağımlı Olma Özgür Ol' projesi kapsamında bir araya gelen 400 kişi, Ihlara Vadisi'nde ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüş yaptı Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: 'İnşallah tüm gençlerimiz spor ve bu tür sosyal etkinlikler sayesinde kötü alışkanlıklardan uzak durur'.
 • Aksaray'da 14 Öğrenci Gıda Zehirlenmesi Şüphesiyle Hastaneye Kaldırıldı Aksaray’da öğrenci yurdunda kalan 14 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
 • Aksaray'da Gıda Zehirlenmesi Şüphesi Güzelyurt ilçesinde, bir liseye bağlı yurtta yedikleri yemekten zehirlendikleri iddia edilen 16 öğrenci hastaneye kaldırıldı.
 • Kazada Ölen 30 Yıllık Arkadaşına, 'Ben Sana Gitme Demledim Mi?' Diye Ağıt Yaktı Aksaray’da kamyonetin tarlaya uçması sonucu meydana gelen trafik kazasında sürücü hayatını kaybetti. Olay yerine gelen sürücünün 30 yıllık arkadaşı, “Ben sana gitme demedim mi?” diyerek arkadaşının cansız bedeninin başında ağıt yaktı.
 • Kapadokya'nın Gözdesi Ihlara Vadisi'ne Ziyaretçi Akını Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, 'Kapadokya'nın incisi' Ihlara Vadisi'ni geçen yıl ziyaret eden turist sayısı, 2016'ya göre yüzde 20 artarak 421 bin oldu Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: 'Ihlara Vadisi, geçtiğimiz yıl Kapadokya bölgesi içerisinde Göreme Açık Hava Müzesi'nin ardından en çok ziyaret edilen ikinci mekan oldu. Vadiyi bu yıl geçen yıla oranla yüzde 20'lik bir artışla 421 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bu sayıyla vadi, Türkiye'de en çok ziyaret edilen 10 ören yerinden birisi olmayı da başardı'
 • Bakım Merkezlerine Ziyaret Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Özel Ilısu Şehit Önder Güzel Bakım Merkezi ile Özel Aksaray Bakım Merkezi'ni ziyaret etti.
 • Osmanlı Ve Fatih Sultan Mehmet'i Anlatacaklar Osmanlı İmparatorluğu'nun 1459 yılları, Osmanlılar, Deliler Akıncı grubunun konu edileceği film Aksaray’da çekilecek.
 • Güzelyurt'ta 'Kaya Düşmesi Tedbir Projesi' Tamamlandı Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde, yüksek kayalara yönelik Aksaray Valiliği Acil Afet Durum (AFAD) Müdürlüğü ekiplerince başlatılan “Kaya Düşmesi Tedbir Projesi” tamamlandı.
 • Aksaray'a Mevsimin İlk Karı Yağdı Aksaray kent merkezine mevsimin ilk karı yağdı.
 • Aksaray'a Üçüncü Deprem Gözlem İstasyonu Kuruldu Aksaray’da USAG Projesi kapsamında 2017 yılında kurulması planlanan geniş bant deprem gözlem istasyonlarından biri de Güzelyurt ilçesi Belisırma köyüne kuruldu.
 • Güzelyurt'ta Karbonmonoksit Zehirlenmesi Güzelyurt ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 3 kişi tedavi altına alındı.
 • Sonbaharda Ihlara'ya Uzakdoğulu İlgisi Dünyanın en büyük kanyonları arasında yer alan, 'Kapadokya'nın incisi' Ihlara Vadisi, yılın bu zamanlarında özellikle Güney Kore, Çin, Japonya ve Malezya gibi Uzakdoğu ülkelerinden gelen turistlerden yoğun ilgi görüyor Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: 'Çin, Kore, Japonya, Malezya gibi farklı ülkelerden Kapadokya bölgesine gelen turistler Ihlara Vadisi'ni görmeden bölgemizden ayrılmıyorlar'.
 • Ihlara Vadisi'nde Sonbahar Güzelliği Aksaray'ın tarihi ve turistik merkezlerinden hava müzesini andıran Ihlara Vadisi, sonbaharda oluşan renk cümbüşüyle doğa tutkunlarını heyecanlandırıyor.
 • Aksaray'daki Mumyalara Ziyaretçi İlgisi Kapadokya’nın 11 bin yıllık tarihinin sergilendiği Aksaray Müzesi’nde bulunan 10 yetişkin ve çocuk ile bir kedi mumyası turistlerden ilgi görüyor Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: 'Bu mumyalar çocuk, genç insan ve hayvan mumyalarıdır. 10 ve 13. yüzyıllara tarihlenen mumyalar, çeşitli dönemlerde yaşamış din adamları, rahip ve rahibelere ait. Bu bölgede özel bir tekniğin kullanıldığı mumyalar günümüze kadar ulaşmıştır'
 • Aksaray'da Çerezlik Kabak Çekirdeği Hasadı Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde kabak çekirdeği hasadı başladı.
 • Tarihi Taş Konaklar Yeni Evli Çiftlerin Gözdesi Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde mübadele döneminde başlayan göç nedeniyle boşalan ve restore edilerek turizme kazandırılan tarihi taş konaklar, balayını geçirmek isteyen çiftlerin gözde mekanları haline geldi Güzelyurt Kaymakamı Göze: 'Özellikle son dönemde ilçemizde balayı çiftlerinin yoğunlaştığı bir turizm çeşitliliği dikkati çekiyor. Balayı çiftlerimiz için yerel işletmeler tarafından civar ilçe, köy ya da şehirlere günübirlik veya 35 günlük turlar düzenleniyor'
 • Vali Eşi Pekmez'den Şehit Ailelerine Ziyaret Aksaray Valisi Aykut Pekmez'in eşi Yeşim Pekmez, şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti.
 • Dürdane Teyze 'El Emeği Ürünleri'yle Turizmin Hizmetinde Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde Dürdane Özmel, 10 yıl önce halk eğitim kursunda öğrendikleriyle açtığı hediyelik eşya dükkanında çini, bez bebek, seramik ve Kapadokya evleri gibi ürünler satıyor Özmel: 'Halk eğitim kursu bana çok şey kazandırdı. Birçok el işi ürünü yapmayı öğrendim. Kurslardan aldığım eğitimlerle yaptığım ürünleri hem satmak hem de Güzelyurt'u tanıtmak için bu dükkanı açtım'
 • Pendik Belediye Başkanı Şahin'den Yazgı'ya Ziyaret Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'yı ziyaret etti.
 • FETÖ'den Aranan Eski Binbaşı Noterde Yakalandı Aksaray'da 'ByLock' kullandığı iddiasıyla aranan eski binbaşı, noterde işlem yaptırdığı sırada gözaltına alındı.
 • Burası Dünyanın 2. Büyük Vadisi Açıklaması Turistlerin İlgi Odağı Oldu Hasan Dağı’ndan püsküren lavlar ile oluşan ve dünyanın 2’inci büyük vadisi olan Ihlara Vadisi, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.
 • Ihlara Vadisi Turistlerin İlgi Odağı Hasan Dağı’ndan püsküren lavlar ile oluşan ve dünyanın 2’inci büyük vadisi olan Ihlara Vadisi, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.
 • Ihlara Vadisi'ni 6 Ayda 200 Bin Turist Gezdi Kapadokya bölgesinin önemli ören yerlerinden Ihlara Vadisi'ni yılın ilk 6 ayında yaklaşık 200 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • Güzelyurt Belediyesi 400 Kişilik Öğrenci Yurdu Yaptırıyor Aksaray’ın Güzelyurt ilçesine öğrencilerin barınma sorununu çözmek için belediye tarafından yurt yapılıyor.
 • Aksaray'da Yaralı Yavru Akbaba Tedavi Altına Alındı Aksaray'da yaralı halde bulunan yavru akbaba tedavi altına alındı.
 • Güzelyurt'ta Mezuniyet Coşkusu Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde bulunan meslek yüksek okulunun mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
 • Başkan Karatay Açıklaması 'Türkiye'nin Turizm Merkezi Olacağız' Kapadokya’nın giriş kapısı olan ve yılda binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Aksaray’da yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte turizm sektöründe canlılık başladı.
 • Tarih Ve Doğanın Buluştuğu Yer Açıklaması Ihlara Vadisi Dünyanın en büyük kanyonları arasında gösterilen, doğa ve tarihi mekanları bir arada bulundurmasından dolayı adeta açık hava müzesini andıran Ihlara Vadisi, ilkbaharla birlikte yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: 'Bu yıl turizm sezonunun açılmasıyla beraber son 10 yılda görmediğimiz alakayı bu sezon görüyoruz. İnanılmaz bir yoğunluk var' 'Ihlara Vadisi geçtiğimiz yıllarda 500 bin turist sayısını gördü. Bu yıl 500 bin rakamını aşmayı amaçlıyoruz'
 • Aksaray'da Otistik Bireylere Yönelik Doğa Yürüyüşü Aksaray'da otistik bireylere yönelik doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi.
 • Güzelyurt'ta İHH'nın Projeleri Tanıtıldı Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneğince (İHH) yürütülen okullarda askıda kıyafet ve yetim projeleri, Güzelyurt ilçesinde tanıtıldı.
 • Güzelyurt'tan Haleplilere Yardım Güzelyurt ilçesine bağlı Selime beldesinde, hayırseverlerin katkılarıyla toplanan bir tır yardım malzemesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Haleplilere gönderildi.
 • Aksaray'da Define Avcısı 6 Kişi Kaçak Kazı Yaparken Yakalandı Aksaray’da birinci derece sit alanında kaçak kazı yaparak define avcılığı yapan 2’si kadın 6 kişi jandarmanın operasyonuyla suçüstü yakalandı.
 • Ihlara Vadisi Dört Mevsim Turistlerin Gözdesi Kapadokya'nın simgelerinden Ihlara Vadisi, yılın dört mevsiminde de turistler tarafından ziyaret ediliyor Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: 'Ihlara özellikle ilkbahar aylarında kalabalık ziyaretçi gruplarını ağırlıyor. Ama yılın diğer mevsimlerinde de vadide ziyaretçi bulmamız mümkün. Kış mevsimine girdiğimizde Uzak Doğu'dan turistlerin rağbet ettiğini görüyoruz. Ihlara Vadisi, her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor'
 • Aksaray'da İstişare Toplantısı Yapıldı Aksaray'da İmam Hatip Okulları Platformu istişare toplantısı yapıldı.
 • Aksaray'da Domuz Avı Aksaray’da domuzların ilçe ve köylere inmesi üzerine vatandaşlar domuz avına çıktı.
 • Ihlara Vadisi Beyaza Büründü Kapadokya'nın incisi Ihlara Vadisi'nde, kar yağışının ardından etkileyici görüntüler oluştu.
 • Vali Aykut Pekmez Yaralanan Uzman Çavuş Asım Yiğit'i Ziyaret Etti Aksaray Valisi Aykut Pekmez, 30 Ekim 2016 tarihinde Hakkari Çukurca Güvendağı Bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile girdikleri çatışmada ağır yaralanan ve Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınan Uzman Çavuş Asım Yiğit’i izinli geldiği Selime Beldesindeki baba evinde ziyaret etti.
 • Aksaray Valisi Pekmez'den Gaziye Ziyaret Vali Aykut Pekmez, Hakkari'nin Çukurca i̇lçesi Güvendağı mevkinde, bölücü terör örgütü PKK mensupları ile girdikleri çatışmada yaralanan ve Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesindeki tedavisinin ardından baba evine gelen Uzman Çavuş Asım Yiğit'i ziyaret etti.
 • Vali Pekmez Muhtarlarla Buluştu Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Baymış köyünü ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldi.
 • Başkan Yazgı Üniversite Öğrencilerine Aksaray'ı Anlattı Aksaray Üniversitesi öğrencileri, Aksaray’ın tarihi turistik yerlerini gezdi. Öğrencilere Aksaray’ı tanıtan kitapçık ve broşürler verilirken Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı da, gezide öğrencilere eşlik etti.
 • Otomobil Şarampole Takla Attı Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Aksaray’da otomobilin şarampole takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi de ağır yaralandı.
 • Aksaray'da Çerezlik Kabak Çekirdeği Hasadı Başladı Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da çerezlik kabak çekirdeği hasadı başladı.
 • Kapadokya'da Turistlerin Gözdesi Ihlara Vadisi Kapadokya’nın simgelerinden Ihlara Vadisi’ni 6 ayda ziyaret eden turist sayısı, son 4 yılın aynı dönemdeki ortalamasının üzerine çıktı Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: 'Ihlara Vadisi’nde 2012 ile 2015 yıllarını kapsayan 4 yılın ilk 6 ay ziyaretçi sayısı ortalaması 174 bindir. 2016 yılının ilk 6 ayında ise 185 bin 193 turist, Ihlara Vadisi’ni ziyaret etti. Bu durumun oluşmasındaki en büyük etken ise yerli turist sayısındaki artıştır'
 • Türk Yunan Buluşmasına Yunan Konuklar Katılmadı Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde, 6. Uluslararası Türk Yunan Kültür, Turizm ve Dostluk Festivali gerçekleştirildi. Festivale bu yıl Yunan konuklar katılmadı.
 • Terör Olayları Aksaray'da Turist Sayısını Düşürdü Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Mustafa Doğan, Türkiye’de son zamanlarda yaşanan olayların turist sayısını düşürdüğünü söyledi.
 • Vali Aykut Pekmez'e Ziyaretler Sürüyor Aksaray Valiliği görevine atanan Aykut Pekmez’e ziyaretler sürüyor.
 • Kapadokya'da Balon Turlarının Yeni Adresi Ihlara Dünyanın en büyük kanyonlarından Ihlara Vadisi'nde başlatılan sıcak hava balon uçuşları ile Kapadokya'da balon turizmi için yeni bir uçuş sahası oluşturuldu Geçen yıl 491 bin 380 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ihlara'ya, balon turları sayesinde daha fazla turistin gelmesi bekleniyor Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: '2016 yılı itibarıyla Aksaray'ın Güzelyurt ilçesi sınırları içerisindeki Ihlara Vadisi'nde, Kapadokya'nın ikinci balon uçuş sahası oluşturuldu. İzin işlemleri ve deneme uçuşlarının ardından ticari uçuşlar başladı' 'Balon turları ve diğer aktivitelerle bölgemizde turizmi daha da canlandırmak istiyoruz'
 • Tarım İşçisi Olarak Geldiği Şehirde Bir İlki Gerçekleştirdi 10 yıl önce tarım işçisi olarak Şanlıurfa’dan Aksaray’a gelen İbrahim Çümçüdür, Aksaray topraklarında bir ilke imza atarak çilek üretimi gerçekleştirdi.
 • Belediye Başkanı Yazgı'dan Güzelyurt'a Ziyaret Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Güzelyurt Halk Eğitim Merkezi'ndeki çömlek atölyesini ziyaret etti.
 • Aksaray Barosu'ndan Gaziemir İlkokuluna Ziyaret Aksaray Baro Başkanı Levent Bozkurt ve beraberindeki heyet, Güzelyurt İlçesine bağlı Gaziemir İlkokulunu ziyaret etti.
 • Gazilerden Başkan Yazgı'ya Çanakkale Teşekkürü Aksaray Belediyesi ve Güzelyurt İlçe Belediyesi tarafından "Aksaray Gazi ve Şehitlerini Anıyor" projesi kapsamında geçtiğimiz haftalarda Çanakkale’ye giden gazi ve şehit yakınları Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti.
 • TÜRSAB Başkanı Ulusoy, Aksaray'da Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Aksaray'ın Güzelyurt ilçesini ziyaret etti.
 • Aksaray'da Gaziler Çanakkale'ye Uğurlandı Aksaray Belediyesi ve Güzelyurt İlçe Belediyesi, ‘Aksaray Gazi ve Şehitlerini Anıyor’ projesi kapsamında Aksaray’daki gazi ve şehit yakınlarından oluşan 60 kişilik kafileyi Çanakkale’ye uğurladı.
 • 3. Ihlara Rallisinde Kupa Heyecanı Aksaray Belediyesi ana sponsorluğunda Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) çatısı altında Anadolu Klasik Otomobil Kupası, Newart Media ve Klasik Otomobil Kulübü Riders&Brothers destekleriyle Aksaray’da düzenlenen 3. Ihlara Ralli heyecanı kupa töreni ile taçlandı.
 • Tarihi Köprü Bakımsızlıktan Yıkılıyor Aksaray’nın Güzelyurt ilçesine bağlı, Yaprakhisar köyü sınırları içerisinde yer alan Osmanlı döneminden kalma tarihi 4 kemerli köprü bakımsızlıktan yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
 • 'Somuncu Baba Aşkın Sırrı' Filminin Galası Yapıldı Aksaray Belediyesi tarafından desteklenen, 2015 yılında çekimleri başlayan ve 1 Nisan 2016’da vizyona girecek olan ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ Filminin Galası bugün Kültür Park Site AVM’de gerçekleştirildi.
 • 'Somuncu Baba Aşkın Sırrı' Filminin Galası Aksaray'da Yapıldı Aksaray Belediyesi tarafından desteklenen, 2015 yılında çekimleri başlayan ve 1 Nisan 2016’da vizyona girecek olan ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ Filminin Galası bugün Kültür Park Site AVM’de gerçekleştirildi.
 • Ihlara Vadisinde 105 Kilise Ve 10 Bin Mağara Bulunuyor Binlerce yerli ve yabancı turistin her yıl ziyaret ettiği Ihlara Vadisinde 105 kilise ve 10 bin mağara bulunuyor.
 • Aksaray'a 300 Konut Kazandırılıyor AK Parti Aksaray İl Başkanı Karatay: 'Şu ana kadar yüzlerce vatandaşımızı ev sahibi olma hayaline ulaştıran TOKİ, Aksaray'a yeni konutlar kazandırarak 300 emekli ailelerimizi ev sahibi yapacaktır'.
 • Aksaray'da Şüpheli Ölüm Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde 62 yaşındaki Hakkı Bakar, evinde ölü bulundu.
 • Hem Eğitim Alıyor Hem De Para Kazanıyorlar Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan çini kursuna katılanlar hem eğitim alıyor hem de para kazanıyor.
 • AK Parti Aksaray İl Teşkilatı'ndan Selime Beldesine Ziyaret AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, il başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri, Güzelyurt İlçesi'ne bağlı Selime Beldesi'ni ziyaret etti.
 • AK Heyet Selime Beldesini Ziyaret Etti AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay ve Yönetim Kurulu üyeleri, Aksaray’ın Güzelyurt ilçesine bağlı Selime beldesini ziyaret etti.
 • Güzelyurt'ta Kar Kalınlığı 60 Santime Ulaştı Aksaray’ın tarihi ve turistik ilçesi olan Güzelyurt’ta, kar kalınlığı 60 santime ulaştı. Yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Güzelyurt ilçesi, şimdi tarihi güzelliklerini karla bütünleştirdi. Beyaz bir örtüyle kaplanan Güzelyurt’ta karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor. Kış mevsimini en yoğun bir şekilde yaşayan Güzelyurt’ta kar kalınlığı 60 santime ulaştı.
 1  2  ...  3  4 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !