Yıllık İşletme Cetvelinde Son Tarih 30 Nisan

Haber Tarihi : 28.03.2017 09:41:22 Aksaray Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan, sanayi işletmelerinin yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2017 tarihine kadar verilmesi gerektiğini söyledi.
A +   A -

Aksaray Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan, “6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği Sanayi Sicil Belgesi almış sanayi işletmelerinin 2016 yılına ait faaliyetleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı yıllık işletme cetvellerinin, Kanunun 8’inci maddesi gereği sanayi işletmesi sahibi hakiki şahıs ise bunlar veya var ise işletme müdürleri, hükmü şahıs olduğu takdirde işletme müdürleri tarafından aşağıda belirtildiği şekilde verilmesi gerekmektedir. Bakanlığımız web sayfası (www.sanayi.gov.tr) E-Hizmetler Bölümü, Sanayi Sicil Bilgi Sistemi linki tıklanarak kullanıcı girişinden kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak, işletme yazan yere tıklayıp yıllık işletme cetveli (2016 yılı) yazan yerden işletme cetvelinizi giriniz. Sistemde hata olması veya bilgilerin girilememesi durumunda belirtilen süre içerisinde firma yetkililerince İl Müdürlüğümüze müracaat edilmelidir. Yıllık işletme cetvelini süresi içinde vermeyenlere, Kanunun 9 uncu maddesi gereği; 914,00 TL idari para cezası uygulanır” dedi.

Sanayi Sicil Belgesinin veriliş tarihi itibariyle 2 yılda bir vize edildiğini belirten Tezcan, “Sanayi işletmeleri; kamu kurum ve kuruluşlar ile olan ilişkilerinde sorun yaşamamaları için Sanayi Sicil Belgesi’nin süresi içinde Vize yapılması konusunda, gerekli dikkati göstermelidir. 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 4 üncü maddesi gereği, verilen beyannamelerde meydana gelen değişiklikleri (unvan, adres değişikliği, ürün değişikliği veya ilavesi gibi), kapanma durumlarını 1 (bir) ay içinde Müdürlüğümüze bildirmeyenler hakkında, Kanunun 9 uncu maddesi gereği 914,00 TL idari para cezası uygulanır” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !