Yamaç Paraşütünde Ödüller Sahibini Buldu

Haber Tarihi : 29.08.2016 15:15:56 Aksaray’da düzenlenen Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Ön Şampiyonası’nda ödüller verildi.
A +   A -

Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi’nin katkılarıyla 22-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenen ve 13 ülkeden 130 pilotun katılımı ile gerçekleştirilen Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Ön Şampiyonası sona erdi. Aksaray’da düzenlenen Dünya Kupası Ön Şampiyonasının ilk uçuşu Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in anısına gerçekleştirilmişti. Yamaç Paraşütü Şampiyonasında dereceye giren sporcular için ödül töreni düzenlendi.

Törene, Aksaray Aksaray Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya ve pilotlar katıldı.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonunun Hava Sporları Aksaray Temsilcisi Abdullah Kahraman, Şampiyonanın düzenlenmesinde kendilerine destek sağlayan herkese teşekkür ederek, "Aksaray tarihinde ilk defa düzenlenen bu üst düzey şampiyonayı hiçbir sorun olmadan bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu şampiyonadan sonraki hedefimiz Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak olacak. Bunu düzenlemek için de şimdiden çalışmalara başlayacağız. Şampiyonaya katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ise yaptığı açıklamada, “Yamaç paraşütünün Aksaray’da olması Aksaray’ın ve Türkiye’nin tanıtımı açısından çok önemli. Burada yapılan yarışmadan sonra Fransa’da finaller olacak. Amacımız gelecek sene bu finalin Türkiye’de ve Aksaray’da yapılması. Aksaray’ın değişik değerlerinin farkına varmak ve onları geliştirmek Aksaray’ın tanıtım açısından çok önemli bizde bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Aksaray’ımızda yapılan bu organizasyon dünya çapında büyük bir organizasyon. Bu organizasyonda ev sahibi olarak Aksaray’ın devam ettirmesini temenni ediyorum ve bunun Aksaray’ın tanıtımında çok önemli bir yere sahip olacağını düşünüyorum. Bizlerde valiliğimizle, belediyemizle, kültür müdürlüğümüzle ve Aksaraylı hemşerilerimizle bu işe sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Genel Klasmanda; Stanislav Klikar, Durali Karaca, Murat Tuzer. Sport Klasmanda; Mohamad Ali Hosseini Semnani, Kayvan Arianpour, Mustafa Aztekin. Bayanlar Klasmanında; Fateme Eftekhari, Gülşah Asmalı, Merve Gülşah Arslan adlı sporcular elde ettikleri başarılarla ödül almaya hak kazandılar. Şampiyonada 3 farklı kategoride dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !