Vali Eşinden Şehit Ailelerine Ziyaret

Haber Tarihi : 30.10.2017 12:42:40 Aksaray Valisi Aykut Pekmez'in eşi Yeşim Pekmez, merkeze bağlı Sevinçli köyünde yaşayan şehit yakınları ve gaziyi evlerinde ziyaret etti.
A +   A -

Van'ın Çaldıran ilçesinde 1999 yılında vatani görevini yaparken şehit olan Adem Katık'ın annesi Adife, babası Ramazan Katık ile aynı köyde yaşayan 1974 yılında gazi olan Seyit Kocaoğlan'ı ziyaret eden Pekmez, şehit yakınları ve gazi Kocaoğlan ile bir süre sohbet etti.

Pekmez, yaptığı konuşmada, şehit ve gaziler sayesinde vatan topraklarının kıyamete kadar var olacağını söyledi.

Şehit ve gazilerin haklarının hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirten Pekmez, "Şehitlerimizin sayesinde özgürce yaşayabiliyoruz. Onların haklarını ödeyemeyeceğimizi biliyoruz. Şehit ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyoruz. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Ailelerine ve yakınlarına Allah sabırlar versin. Bizler her zaman sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Ziyarete, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül'ün eşi Semiha Sarıgül, Emniyet Müdürü Ali Karabağ'ın eşi Reyhan Karabağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk de katıldı.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !