Uğur Işılak'tan Aksaraylılara Unutulmaz Konser

Haber Tarihi : 28.06.2016 15:38:20 Aksaray Belediyesi Ramazan Sokağı etkinliklerinde Uğur Işılak konseri büyük ilgi gördü.
A +   A -

Aksaray Belediyesi Ramazan Sokağı etkinlikleri kapsamında Aksaraylılar ile buluşan sanatçı Uğur Işılak, Anadolu, vatan ve memleket türküleri ile duygu dolu anlar yaşattı. Özgün müziğin önemli isimlerinden olan, besteleri ve yorumuyla birçok kesimin beğenisini kazanan sanatçı Uğur Işılak, Aksaray Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Kültür Park Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen konserde hayranlarıyla buluştu. Konsere Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, eşi Hasibe Yazgı, Eğitim Bir Sen Başkanı Murat Günaydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kültür Park Açık Hava Tiyatrosu’nda çok sayıda vatandaşın izlediği konserde, Uğur Işılak seslendirdiği parçalarla sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşattı. Vatandaşlar, Işılak’ın konserine yoğun ilgi gösterdi. Uğur Işılak, konserinde Anadolu, vatan ve memleket sevgisi kokan türküleriyle gönüllere dokundu. Aksaraylılar, sanatçının şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Sahnede Aşık Veysel’i de anan Uğur Işılak, büyük ozan için yazdığı ’Dostlar seni unutmadı’ adlı şiirini okudu ve Veysel’in Kara Toprak adlı türküsünü seslendirdi.

Aksaray Belediyesi Ramazan Sokağı Etkinliklerinde sahne almaktan mutluluk duyduğunu, böyle bir atmosferde sevenleriyle bir arada olmaktan keyif aldığını belirten Uğur Işılak, konser alanını dolduran insanların sergilediği birlikteliğin günlük yaşamda da devam etmesi, ülkenin farklı bölgelerinde devam eden kavgaların son bulması gerektiğine işaret etti.

Başkan Yazgı, Uğur Işılak’a verdiği konserden dolayı teşekkür ederek, “Bu topraklardan yetişmiş olduğunuzu bize hissettirdiniz” diye konuştu.

Aksaray Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca gerçekleştirilen konserde birbirinden güzel parçaları seslendirerek kulakların pasını silen Uğur Işılak’a Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı teşekkür ederek plaket ve tablo hediye etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !