Suriye'de Türkmenlere Saldırı

Haber Tarihi : 23.11.2015 12:35:38 Aksaray Barosu Suriye'de rejim güçlerinin Türkmen bölgelerine yaptığı saldırıları kınadı.
A +   A -

Aksaray Baro Başkanı Levent Bozkurt, yaptığı yazılı açıklamada Suriye'de varlıklarını devam ettirme gayretindeki Türkmenlere yönelik son birkaç gündür acımasızca yapılan saldırıları ve hak ihlallerini Aksaray Barosu olarak kınadıklarını bildirdi.

Bölgede yaşayan Türkmenlerin Esad güçleri tarafından zulme uğradığını yine tüm dünyanın başına bela olan sözde İslam adına kan döken maşa terör örgütü DAEŞ baskısı altında varlık mücadelesi verdiğini ifade eden Bozkurt, şunları kaydetti:

"Türkmen kardeşlerimizin yanındayız. Allah yar ve yardımcıları olsun.Tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşen insanlık dışı bu saldırılarda, ata topraklarımız Türkmendağı'nda sıkışan soydaşlarımıza atılan bombalar aslında; genç yaşlı kadın erkek  çocuk ve bebek ayrımı yapılmaksızın sivillere ve aslında insanlığa atılmaktadır. Yaklaşık 25 bin sivilin  katledilmesine dünya seyirci kalmaktadır. Türkiye  soydaşlarımıza sahip çıkmalı gereken hassasiyeti göstermeli ve bir an önce akan kanı önleyici tedbirleri almalıdır.''

Bozkurt; Suriye'de Esad ve Rusya'nın rejim pahasına Türkmenleri katlederek savaş suçu işlediğini belirttiği açıklamasında, "Türkmenlere yapılan bu saldırılar,  Türk  milletine yapılmıştır. Türkmenlerin tek umudu, 'Gavim Gardaşı' Türkiye’dir. Bu düşüncelerle, insanlık dışı hak ihlallerini kınıyor dökülen kana bir an önce son verilmesini temenni ediyoruz' ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !