Somuncu Baba Külliyesi'nde İnternet Hizmeti

Haber Tarihi : 09.07.2015 15:08:17 Aksaray Belediyesi, daha önce Kent meydanında ve Ulu Cami önünde başlatılan ücretsiz internet hizmeti BELNET uygulamasını Somuncu Baba Külliyesi’nde de hayata geçirdi.
A +   A -

Aksaray Belediyesi’nin kısa adı BELNET olan “İnternet ve Bilgi Erişim Sistemi” sayesinde her yaştan vatandaş, ellerinde bulunan teknolojik cihazlarla ücretsiz olarak internetten faydalanacak. Aksaray’a ilk kez ücretsiz internet hizmeti getiren Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, BELNET hizmeti ile herkesin kolaylıkla internet hizmetin faydalanacağı gibi bilgiye ulaşımın artık çok daha kolay olacağı belirtti.

Başkan Yazgı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Aksaray Belediyesi olarak daha önce ücretsiz internet uygulamamızın ilkini kent meydanında biz başlatmıştık. Halkımızın hizmetine sunulan İnternet ve Bilgi Erişim Sistemi BELNET, Ulu cami önünden sonra şimdi de Somuncu Baba Külliyemiz çevresinde hizmete sunuldu. İnternetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımız üye kaydını yaptıktan sonra Kimlik numarası ve oluşturacağı şifre ile internete ve bilgiye erişebilecek. Akıllı telefon, laptop, İpad, tablet gibi elektronik cihazı olan herkes bu hizmetten faydalanabilecek. İnşallah ilerleyen dönemlerde Kılıçaslan Parkı, TOKİ bölgesinde, Seyir terası gibi yerlerde de yapacağımız ücretsiz internet uygulaması için altyapı çalışmalarımız devam ediyor” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !