Sanat Atölyesinde Kadınlar Günü Sergisi

Haber Tarihi : 09.03.2016 16:08:50 Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezi (AKMEK) Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle sergi açtı.
A +   A -

AKMEK Sanat Atölyesinde açılan sergide, kadın kursiyerlerin AKMEK kurslarında öğrenip yapmış oldukları ebru, tezhip, rölyef, minyatür, hat, resim, çini, fotoğraf, kurdela nakışı ve kart postal gibi sanat ürünü eserler yer aldı. Sergi açılışı için yapılan törende konuşan Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, “Toplumların gelişmesi ve ilerlemesinde büyük katkı sunan kadınlarımızı, bir başarısını her alanda görmekteyiz. Bu sergide onların büyük emekleri var. Kadınlarımız daima fedakarlık ve sevginin kaynağı olmuşlar ve hep öyle de kalacaklardır” diye konuştu.

Serginin açılış kurdelasını Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı, Aksaray Kimsesiz ve Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Dernek Başkanı Kandile Aytekin, Yardım Sevenler Derneği Başkanı Dilek Terzioğlu ile birlikte kestiler. Açılışa katılan davetliler, Sanat Atölyesi’nde sergilenen birbirinden güzel sanat ürünlerini incelediler. Açılışta ayrıca olarak Kadınlara özel karanfil dağıtıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !