Ressamlar Aksaray'da Buluştu

Haber Tarihi : 25.07.2015 15:21:30 Aksaray Belediyesi ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın (TÜRKSOY) işbirliği ile ressamlar Aksaray’da buluştu.
A +   A -

Ressamlar buluşması vasıtasıyla birçoğunun ilk kez ziyaret ettiği Aksaray’da, ressamlar büyük ilgi gördü. Pek çok farklı ülkeden ressamın bir araya geldiği Aksaray’da sanatçılar, Aksaray Belediyesi’nin organizesi ile Eğri Minare, Ulu Cami, Zinciriye Medresesi, Azmi Milli Un Fabrikası, Helvadere Göleti ve Hasan Dağı, Ihlara, Güzelyurt, Ağzıkarahan, Narlıgöl gibi tarihi ve turistik bölgelerde gezi ve incelemelerde bulundu. Etkinliğe katılan Türk dünyası ressamları, Zinciriye Medresesi ve Öğretmenevi bahçesinde oluşturulan atölyelerde yoğun bir şekilde eserlerini hazırladılar. Farklı türlerde akrilik ve yağlı boya resimlerini açılacak sergi için yetiştirmeye çalışan sanatçılar, eserlerinin büyük çoğunluğunu bitirdi.

TÜRKSOY tarafından bu yıl 18’incisi Aksaray’da düzenlenen “Ressamlar Buluşuyor” adlı sanat etkinliğine 18 ülkeden 21 ressam katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !