Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Akçan Aksaray'da

Haber Tarihi : 01.11.2017 15:54:08 Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Serhat Akçan, Aksaray’a gelerek Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile birlikte Selçuklu Park Proje alanında inceleme yaptı ve bilgi alış verişinde bulundu.
A +   A -

Genel Müdür Yardımcısı Akçan ile 20 bin metrekarelik alanda inceleme yapan Başkan Yazgı, bu alana yapacakları Selçuklu Park Projesi ile şehre nefes alacak yeni alanlar kazandıracaklarını kaydetti.

Aksaray’ı daha modern ve marka şehir haline getirmeyi hedeflediklerini ve projelerini de bu yönde hazırladıklarını belirten Başkan Yazgı, “3 senelik bir çalışmamız ve gayretimiz sonucu Toprak Mahsulleri Ofisinin yerini Aksaray Belediyemize kazandırdık. Tapularını aldık ve siloları kaldırdık. Bu alan yaklaşık 20 bin metrekarelik bir alan. Üzerine Selçuklu Park adını verdiğimiz, halkımızın nefes alabileceği, bambaşka bir park projesini yapacağız. Bu projemizde otopark, konferans salonu, kütüphane, sosyal donatılar ve yeşil alanlar yer alacak. Bu bizim seçim sürecinde vermiş olduğumuz bir sözdü. Allah’a hamdolsun bunu da gerçekleştirmiş olacağız. Aksaray’ımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Serhat Akçan ise Selçuklu Park Projesi içerisinde yapılacak modern kütüphaneden dolayı Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !