Mehmet Akif Ersoy'u Anlatan Tiyatro Sahnelendi

Haber Tarihi : 16.03.2016 17:11:39 Aksaray’da İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma haftası münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
A +   A -

Aksaray Belediyesi, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri çerçevesinde Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ekibinin sahnelediği ‘Şair’ isimli oyunu Aksaraylı tiyatro sevenlerle buluşturdu.

Aksaray Kültür Merkezinde sahnelenen Mehmet Sait Karaçorlu’nun yazdığı, Bora Seçkin’in yönettiği ‘Şair’ isimli tiyatro oyununda Mehmet Akif’in hayatından kesitler sahneye taşındı. Ayrıca sahne aydınlatması için kullanılan ışıklandırma ve görsel efektler eşliğinde Akif’in verdiği mücadele ve idealleri sahne oyunu ile izleyicilere aktarıldı.

Tiyatro oyununu Tarım ve Köyişleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, daire Müdürleri ve okul yöneticileri ve öğrenciler izledi.

Tarım ve Köyişleri Eski Bakanı Sami Güçlü, oyun sonrasında tiyatro ekibi kutlayarak “Akif’in düşüncelerine ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde sağladığınız katkı ve göstermiş olduğunuz performanstan dolayı teşekkür ediyorum” diyerek tiyatro oyuncularına teşekkür plaketi verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !