İnşaat Ustası 'İsmail Ağabey' Engellilerin Umut Işığı Oldu

Haber Tarihi : 03.12.2016 11:46:15 Aksaray'da 10 yıldır tekerlekli sandalye basketbol takımının gönüllü malzemeciliğini yapan inşaat ustası İsmail Arı, engellileri sporla tanıştırıyor Arı: 'Birçok engelliyi basketbol ve badminton ile tanıştırdım. Onların spor yaparak hayata daha sıkı bağlanmaları benim için dünyadaki en büyük mutluluk' Engelli milli basketbolcu Öztürk: 'Basketbolla tanıştıktan sonra sosyalleşmeye başladım. Müsabakalar için birçok kente gittim. Şimdi hayallerim, hedeflerim var. Bunların hepsi beni sporla tanıştıran İsmail ağabey sayesinde oldu'
A +   A -

TURAN KAZAK - OĞUZHAN DEMİRAY - Aksaray'da, 54 yaşındaki inşaat ustası İsmail Arı, 10 yıldır hem tekerlekli sandalye basketbol takımının gönüllü malzemeciliğini yapıyor hem de sporla tanıştırdığı engellilerin hayata yeniden tutunmalarını sağlıyor.

Fatih Mahallesi'nde 30 yıldır inşaat ustası olan Arı, Aksaray Aksaray Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı oyuncusu Mustafa Öztürk ise hayatının basketboldan sonra değiştiğini vurguladı.

Spora başlamadan önce evden dışarı pek çıkmadığını, kendisini hayattan soyutladığını aktaran Öztürk, şunları kaydetti:

'İsmail ağabeyim sayesinde spora başladım. Beni sokakta görmüş. Basketbol oynamam için çok ısrar etti. Beraber buraya geldik. Başta tekerlekli sandalyeyi süremedim. Basketbol oynayamadım. Bırakmayı düşündüm ama hem antrenörlerim hem de takım arkadaşlarım çok destek oldu. 'Yaparsın' dediler, bana yardımcı oldular. Kendimi geliştirmeyi başardım. Şu an takımın bir parçasıyım. Geçtiğimiz yıl 19 Yaş Altı Tekerlekli Sandalye Milli Takımı'na da davet edildim. Basketbolla tanıştıktan sonra sosyalleşmeye başladım. Müsabakalar için birçok kente gittim. Daha önce hayal bile kuramıyordum. Şimdi hayallerim, hedeflerim var. Bunların hepsi beni sporla tanıştıran İsmail ağabey sayesinde oldu.'

Takım kaptanı Dursun Duru ise İsmail Arı'nın takımın adeta kolu kanadı olduğuna işaret ederek, 'İsmail ağabeyimiz bizi deplasmanda bile yalnız bırakmaz. Birimiz antrenman sırasında yere düştü mü gelip o kaldırır. Maçtan sonra çoğumuzu eve bırakır. O bizim takımın her şeyi.' ifadelerini kullandı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !