Güzelyurt'a Dsyb Şubesi Açılacak

Haber Tarihi : 19.04.2014 12:44:47 Aksaray’ın Güzelyurt ilçesine, çiftçi ve hayvan yetiştiricilerinin işlerinin kolaylaştırılması ve hizmetin yetiştiricilerin ayağına götürülmesi amaçlı Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) Şubesi açılacak.
A +   A -


Konuyla ilgili bilgiler veren Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, şube yapım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, bu ay sonuna kadar açılacağını söyledi.

Amaçlarının hizmeti çiftçi ve yetiştiricilerin ayağına kadar götürmek ve üreticilerin işleri gereği Aksaray’a kadar gelmeden bulundukları yerde işlerini yapabilmeleri sağlamak olduğunu ifade eden Başkan Kayan, “Artık yetiştiricilerimiz Aksaray’a kadar gelmeden işlerini kolaylıkla bulundukları yerlerde yapabilecekler. Böylelikle onlara kolaylık sağlanmış olacak"dedi.

Aksaray’ın coğrafi açıdan oldukça geniş ve dağınık bir yapılaşma kapsamında olduğunu belirten Başkan Kayan, “Aksaray hizmette en zor bölgelerden biri. Bu yüzden üreticileri rahatlatmak için böyle bir şube açılmasına karar verdik” şeklinde konuştu.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !