Göçmen Öğrencilerden Vali Pekmez'e Ziyaret

Haber Tarihi : 20.12.2016 15:01:23 Aksaray Valisi Aykut Pekmez, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla, Aksaray’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrencileri kabul etti.
A +   A -

İl Göç İdaresi Müdürü Hasan Ekecik, beraberinde Afganistan, Suriye, Kenya, Yemen, İran, Somali’den gelerek, Aksaray Üniversitesi ve ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören öğrenciler ve aileleri ile birlikte Vali Aykut Pekmez’i ziyaret etti. Valilik Toplantı Salonunda İl Jandarma Komutanı Albay Gazi Demir, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner’in de bulunduğu kabulde öğrencilerle görüşerek bir süre sohbet eden Vali Aykut Pekmez, Türkiye’ye sığınan göçmenlere yıllardır Türk misafirperverliğinin en iyi şekilde gösterildiğini söyledi.

Vali Pekmez, özellikle Suriye’den gelen yaklaşık 3,5 milyon kişiyi devletin ve milletin bağrına bastığını ifade ederek, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri olmak üzere vatandaşlarımız da Müslüman kimliğimiz ve Türk olarak misafirperverliğimizi en iyi şekilde gösteremeye çalışıyoruz. Gerçekten de ülkemiz maddi ve manevi olarak dünyaya örnek olacak bir davranış gösterdi. Temennimiz İslam coğrafyasında her vatandaşın kendi ülkesinde rahat huzurlu şekilde yaşamasını devam ettirmesidir. O imkan sağlanana kadar; ülke olarak sizlere kapımızın gönlümüzün açık olduğunu gösterdik. Bundan sonra da göstereceğiz” dedi.

Türkiye’nin kendilerine içten kucak açtığını, Türkiye’ye minnettar olduklarını ifade ederek Vali Aykut Pekmez’e çiçek takdim eden öğrenciler ve aileleri ile bir süre görüşen Vali Aykut Pekmez, iletilen bazı sorunların çözümü için gerekli incelemenin yapılması talimatını verdi. Vali Aykut Pekmez kabul sonunda dünya göçmen haklarının tanındığı gün olan 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutlayarak kendisini ziyarete gelen öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !