Eskil'e Organize Hayvancılık Sanayi Bölgesi İçin Görüşmeler Başladı

Haber Tarihi : 30.10.2017 15:48:39 Aksaray’ın Eskil ilçesinde kurulması için uzun zamandır çaba sarf edilen Organize Hayvancılık İhtisas Sanayi Bölgesi için çalışmalar devam ediyor.
A +   A -

Organize Hayvancılık İhtisas Sanayinin kurulması için İlçeye gelen bakanlık uzman yetkilileri, Eskil Kaymakamı Yavuz Kartal, Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay, AK Parti İlçe Başkanı Ali Mutlu ile görüşmelerde bulundu. Yapılan görüşmelerin ardından yöneticilerin gösterdiği bölgeyi gezen yetkililer, bölgeye oldukça olumlu buldukları belirtildi. Olumlu yönde rapor tuttukları belirtilen uzmanların gerekli hazırlıklar yapılmasının ardından çalışmanın başlayabileceğini ifade ettikleri kaydedildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay, “İlçemizi ziyarete gelen uzman kişilere organize hayvancılık İhtisas sanayi bölgesi için tahsis ettiğimiz alanı gezdirdik bölgeyi oldukça beğendiler ve olumlu rapor tuttular. Biz de üzerimize düşeni her türlü yardımı yapacağımızın taahhüdünü verdik. İnşallah gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra ilçemize bu hizmeti kazandıracağız” dedi.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !