Eskil Belediyesi Öksüz Ve Yetimleri İftar Programında Bir Araya Getirdi

Haber Tarihi : 13.06.2017 14:07:07 Aksaray’ın Eskil İlçe Belediyesi, "Dünya Yetimler Günü" münasebetiyle ilçedeki yetim ve öksüz çocukları iftar yemeğinde bir araya getirdi.
A +   A -

Eskil İlçe Belediyesi, ilçede bulunan yetim ve öksüz çocuklar ile birlikte yakınlarını iftar yemeğinde bir araya getirdi. Misafirlerle ile yakından ilgilenen Eskil Belediye Başkanı Başkan Alçay, salonda bulunan tüm masaları tek tek gezerek çocuklarla sohbet etti. İftar yemeğinin ardından konuşan Başkan Alçay, "Ramazan ayı, yardımlaşma demektir, paylaşmak demektir. Ramazanda sizlerle iftar açmaktan mutluyum. Samimiyetimle söylüyorum ki; benim için 5 yıldızlı otellerde iftar yapmaktansa yetim kardeşlerimizle, imkânı sınırlı olan kardeşlerimizle iftar yapmak bana daha çok mutluluk veriyor. Bugünde burada özel kardeşlerimiz ile birlikte olmaya çalıştık. Gerek annesi gerek babasını yitirmiş çocuklarımızla bu özel günü dolu dolu yaşamak istedik. Onlarla birlikte iftarımızı açtık. Biz sadece bugün değil her zaman onların yanında olacağız Bu tür faaliyetler Ramazan ayının manevi atmosferini yaşamamıza vesile oluyor. Rabbim bizlere, dayanışma ruhumuzu, kardeşlik ruhumuzu kaybetmememizi nasip etsin" dedi.

İftar yemeğinin ardından çocuklara, Başkan Alçay ve protokol tarafından hediyeler verildi.

Belediye Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen iftar yemeğine Eskil Belediye Başkanı Niyazi Alçay, İHH Eskil Derneği Başkanı Veli Uzun, Belediye Meclis üyeleri, öksüz ve yetim çocuklar ile yakınları katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !