EMITT Fuarında Aksaray'a Ödül

Haber Tarihi : 03.02.2016 14:47:31 Bu yıl 20’incisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘En iyiler’ ödülleri verildi. EMITT 2016 Turizm Fuarı’nda Aksaray Belediyesi ‘En Etkin Tanıtım’ yapan ödülünü aldı.
A +   A -

Aksaray Belediyesi’nin organizasyonu, ilçelerin, kamu kurum ve sivil toplum örgütlerinin destekleriyle başarılı bir EMITT Tanıtım organizasyonu gerçekleştiren Aksaray, tanıttığı sanat ve kültürel öğeler ile tanıtımda yine adını zirveye taşıdı. EMIT 2016’da Aksaray, destinasyonlar dalında ‘En Etkin Tanıtım’ yapan stant ödülünü almaya hak kazandı.

Aksaray’ın öne çıkan marka değerlerinin geniş anlamda tanıtımda yer bulduğu EMIT’te ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ ve Aksaray Malaklı Irkı çoban köpeği en ilgi çekenler arasında yer aldı. Somuncu Baba Filmin fragmanını izleyenler geçmiş tarihin izlerine şahitlik ederken, Anadolu Aslanı Malaklı ise görenleri hayretler içinde bıraktı. EMITT’e gelenler, iri gövdesine karşın Malaklıya yaklaşmakta korkmuş olsalar da Malaklıyla fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı. Ziyaretçiler, Aksaray standında yöresel yemek ve tatlıların lezzetine bakarak Aksaray’ı daha yakından tanımaya çalıştılar.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ‘Somuncu Baba Aşkın Sırrı’ filmin yönetmeni Kürşat Kızbaz, EMITT Fuarında ulusal yayın yapan medya kuruluşları üzerinden filmin tanıtımı yaptı. Türk İslam medeniyetinin tesisinde önemli bir rolü bulunan Şeyh Hamid-i Veli-Somuncu Baba’nın hayatının anlatıldığı filmin Nisan ayında vizyona gireceğini belirten Başkan Yazgı, “Filmin Türkiye ve uluslararası arenada geniş kilerlerce izlenmesini istiyoruz” dedi.

Filmin konusunda hakkında izleyicilere detaylar aktaran Başkan Yazgı, konuklarına filmi izlemeye davet etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !