Emıtt Fuarı’nda Somuncu Baba Aşkın Sırrı Fragmanı

Haber Tarihi : 24.01.2015 13:09:30 Aksaray Belediyesi tarafından desteklenen, Aksaray’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacak “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filminin ilk fragmanı EMITT Fuarı’nda gösterildi.
A +   A -


Aksaray Belediyesi tarafından desteklenen “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filminin ilk fragmanı için filmin yönetmeni Kürşat Kızbaz, başrol oyuncusu Furkan Palalı ve oyuncu Saruhan Hünel, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Yazgı ile EMITT Fuarı'ndaki Aksaray standında bir araya geldi. Filmin ilk fragmanın gösterimi stanttaki televizyondan hep birlikte seyredildi. Filmin ilk fragmanı izleyenlerden tam not aldı.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Biz biliyoruz ki sinema günümüzün en etkili tanıtım araçlarının başında geliyor. Biz de Aksaray’ımızın tanıtılması konusunda sinemadan faydalanmak için manevi dünyamızın mimarlarından Şeyh Hamid-i Veli Somuncu Baba Hazretleri'nin hayatını konu alan 'Somuncu Baba Aşkın Sırrı' filminin yapılması için çalışmalarımıza dört beş ay önce başlamıştık. Bugün yapılan çalışmaların ilk bölümün kısa bir örneği olan fragmanını izleyince bu işin güzel olacağına olan inancımız bir kez daha yenilendi. İnşallah film bitip vizyona girdiği zaman Aksaray’ımızın tanıtımına büyük katkı sağlayacak.Tekrar yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Yönetmen Kürşat Kızbaz da, filmin ilk dönem çekimlerinin bittiğini belirterek, “Her şey çok güzel, adından söz ettirecek bir yapım oluyor. Somuncu Baba Aşkın Sırrı filminin birinci etap çekimleri Aralık ayında sonlandı. Şimdi mevsimin değişmesini bekliyoruz. Mart, Nisan, Mayıs aylarında iki farklı iklimi daha çekeceğiz ve çok daha büyük sahnelerimiz olacak. Savaş sahnelerimiz, saldırı sahnelerimiz olacak. Büyük Şam Pazarı kuracağız. Mekke’yi kuracağız, Erdebil’i kuracağız. Bir yandan prodüksiyon hazırlıkları devam ediyor ve filmle ilgili ilk fragmanımız da bugünlerde tamamlandı ve medya ile paylaşılıyor. Şu an her şey yolunda" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !