Belnet Hizmet Alanı Genişliyor

Haber Tarihi : 03.04.2015 16:09:58 Aksaray Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde daha önce Hükümet Meydanında başlattığı BELNET uygulamasını düzenlenen törenle Ulu Cami önünde de başlattı.
A +   A -


BELNET (İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri) sayesinde her yaştan Aksaraylı elindeki teknolojik cihazlarla ücretsiz olarak internetten faydalanacak. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, BELNET hizmeti ile herkesin kolaylıkla internet hizmetin faydalanacağı gibi bilgiye ulaşımın artık çok daha kolay olacağı belirtti.


Hükümet meydanında halkın hizmetine sunulan İnternet ve Bilgi Erişim Merkezleri diğer bir adla BELNET, şimdi Ulu Cami Meydanında halkın hizmetine sunuldu. Aksaray Belediyesi tarafından halkın güvenilir ve filtreleme sistemiyle internete erişim sağlanırken bu hizmetten 18 yaş üstü kişiler faydalanabilecek

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Daha önce de ücretsiz internet uygulamamızın ilkini kent meydanında başlatmıştık. Şimdi ise halkımızın yoğun olarak bulunduğu Ulu Cami meydanında bu hizmeti sunuyoruz. İlerleyen dönemlerde Kılıçaslan Parkı, TOKİ bölgesinde, Seyir Terası ve Somuncu Baba Külliyesinde ücretsiz internet uygulamasını başlatacağız” dedi.

BELNET uygulamasını anlatan BaşkanYazgı, internetten faydalanmak isteyen kişilerin üye kaydını yaptıktan sonra Kimlik numarası ve oluşturacağı şifre ile internete ve bilgiye erişebileceğini aktardı. BELNET’ten akıllı telefon, laptop, İpad, tablet gibi elektronik cihazı olan herkes bu hizmetten faydalanabilecek.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !