ASÜ'de 'Bakmakla Görebilmek' Sergisi Açıldı

Haber Tarihi : 27.09.2017 18:15:52 Aksaray Üniversitesi'nde, (ASÜ) "Bakmakla Görebilmek" adlı resim sergisi açıldı.
A +   A -

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ Konferans Salonu'ndaki serginin açılışında yaptığı konuşmada, kalkınma eksenli çabaları kültür ve sanatla desteklemek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Eğitim Fakültesi'nin eski binasını Müzik ve Resim Bölümlerine tahsis ettiklerini, kültür, sanat ve mimariyi üniversite olarak çok önemsediklerini dile getiren Şahin, "Müzik ve resim bölümlerimizdeki hocalarımız önemli işlere imza atıyorlar. Bizler de her zaman kendilerinin yanındayız. Küçük adımlarla büyük işler çıkarmaya gayret ediyoruz." diye konuştu.

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise insanın anlatmak istediğini anlatmakta zorlandığında sanatın başladığını aktararak şunları kaydetti:

"Sanatı ciddiye alın ve sizin de bir sanatınız olsun. İnsanın en büyük sanatı kendi hayatıdır, kendisidir. Asıl sanat, yaşamak sanatıdır, tüm diğer sanatlar ona hizmet eder. Sanatınızın, ömrünüzün hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum."

Yapılan açıklamaların ardından katılımcılar sergiyi gezdi ve Yrd. Doç. Dr. Süleyman İrgin, çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !