Araçlarda Cam Filme Yasak Getirilmesi

Haber Tarihi : 28.10.2017 14:40:13 Araçlarda cam filimlerinin yasaklanması Aksaray'da oto, cam filmi takma ve sökme işi yapan esnafın işlerini artırdı.
A +   A -

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının, Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğinin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından vatandaşlar araçlarında bulunan cam filimlerini söktürmek için yetkili noktalara gidiyor.

Oto sanayi sitesinde, cam filmi takma ve sökme işi yapan Aşır Sarıay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yayınlanan yönetmelik ile işlerinde artış olduğunu belirterek, günde 20 aracın cam filimlerini söktüklerini söyledi.

Yeni çıkan yasa ile araçlarda cam filimleri yasaklandığını hatırlatan Sarıay, şöyle konuştu:

"Emniyet ekipleri de cam filimleri ile ilgili çalışmalarını arttırınca, vatandaşlar araçlarından dolayı ceza yememek için cam filimlerini söktürüyorlar. Yaz dönemi taktığımız filimleri şimdi yoğun bir şekilde söküyoruz. Günde 15 ile 20 araç cam filimlerini söktürmek için geliyor ve bu filimleri vatandaşa maliyeti 50 lira civarında olabiliyor."


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !