Aksaray Devlet Hastanesi'nde Yangın Söndürme Tatbikatı

Haber Tarihi : 31.10.2016 15:54:38 Aksaray’da İl AFAD Müdürlüğünce devlet hastanesi personeline "Yangın söndürme ve müdahale" eğitimi verildi.
A +   A -

Aksaray Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Servet Ok tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde, yangınların çıkış nedenleri, yangının meydana gelişi, yangın durumunda yapılması gerekenler, yangın tüplerinin kullanımı, yangın alanından tahliye ve uygulamalı yangın söndürme eğitimi verildi.

AFAD Eğitim Uzmanı Servet Ok, “AFAD Aksaray İl Müdürlüğü olarak, çıkması muhtemel yangınlar önlenmesi için kurumlarda görevli personele yangın söndürme konusunda teorik ve pratik olarak uygulamalı eğitimler veriyoruz. Aksaray Devlet Hastanesinde gerçekleştirdiğimiz eğitim ve tatbikatta onlardan biri. Personelin yangın söndürme konusunda el becerilerinin arttırılması için eğitim ve tatbikatları her yıl tekrarlıyoruz” dedi.

Eğitimlerden sonra, AFAD Eğitim Uzmanı Servet Ok ve Aksaray Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Cemalettin Öztürk’ün katılımı ile uygulamalı küçük bir yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !