Aksaray'da Şehit Ailelerine Ziyaret

Haber Tarihi : 05.04.2017 12:10:40 Aksaray Valisi Aykut Pekmez'in eşi Yeşim Pekmez, Eskil ilçesinde şehit ailelerini ziyaret etti.
A +   A -

Pekmez, 1992 yılında şehit olan Veli Batur'un ailesini ziyaret etti, isteklerini dinledi.

Daha sonra, 1994 yılında şehit olan Hacı Şahin, Mehmet Meral ve 2006 yılında şehit olan Muhammet Erkesikbaş'ın ailelerini ziyaret eden Pekmez, burada ailelerin isteklerini dinledi.

Pekmez, ziyarette yaptığı konuşmada, şehitliğin kutsal bir makam olduğunu, canlarını vatan, millet, bayrak için veren şehitlerin bu milletin evlatları olduğunu söyledi.

Şehitlerin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini vurgulayan Pekmez, şöyle konuştu:

'Evlatlarını bu vatan için şehit veren ailelerimizin her zaman yanındayız. Varsa bir sorunları çözüme kavuşturulmasını sağlamak, yine varsa bir ihtiyaçları giderilmesine yardımcı olmak için şehit ailelerimizi ziyaret ediyoruz. Bizler, vatan için can veren şehitlerimiz sayesinde bu topraklarda yaşadığımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Ne yaparsak yapalım onların hakkını hiçbir zaman ödemeyeceğiz. Allah onlardan razı olsun. Bize düşen onların emaneti olan şehit ailelerimizi yalnız bırakmamak. Bu devlet ve bu millet sizlerin her zaman yanında olacaktır.'

Pekmez, ziyarette şehit ailelerine Türk bayrağı takdim etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !