Aksaray'da 'Okullarda Askıda Kıyafet' Projesi

Haber Tarihi : 17.03.2017 12:17:07 Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği işbirliğinde yürütülen 'Okullarda Askıda Kıyafet' projesiyle ihtiyaç sahibi öğrenciler için stant açıldı.
A +   A -

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Emlak Kredi ilkokulunda yaptığı konuşmada, projenin 6 okulda başlatıldığını söyledi.

Proje ile birçok ihtiyaç sahibi öğrenci okulda açılan standa gelerek istediği kıyafeti alabileceğini belirten Kartal, şöyle konuştu:

'Okullardaki öğrencilerimizin ihtiyaç sahibi ailelerine yada bu okulumuzun dışındaki ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz, istediği kıyafeti seçip alabilecek. Buradan bütün tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Kullanmadıkları kıyafet ve ayakkabı varsa bu okullarımıza İHH derneği aracılığıyla getirilebilir. Bu şekilde gelen kıyafet ve ayakkabıları bizler de ihtiyaç sahiplerimize dağıtacağız.'

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan da projenin, devlet ve sivil toplum kuruluşları dayanışmasının en güzel örneklerinden biri olduğunu söyledi.

Bu projeyi inşallah diğer okullarda da yaygınlaştıracaklarını belirten Özkan, 'Amacımız, gerçek, çok zor durumda olan ihtiyaç sahibi aileleri tespit etmek ve onlara yardım etmektir. Öğrencinin aç olduğunu, ihtiyaç sahibi olduğunu en iyi sınıf öğretmeni bilebilir. Biz bu projeyle en sağlıklı tespiti yapıp bizlere yapılan bağışları da sırayla belirlenen ailelere ulaştırmak istiyoruz.' dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !