Aksaray'da Muhtar Ve Çiftçilerden Darbe Girişimine Tepki

Haber Tarihi : 16.07.2016 15:24:57 Türkiye’de dün gece yapılan darbe girişiminin ardından bugün Aksaray’da muhtarlar ve çiftçiler Ziraat Odası Başkanlığı’nda buluşarak hükümete desteklerini açıkladı. Çiftçiler ve muhtarlar Hükümet Meydanı’na kadar yürüyerek Atatürk anıtı önünde İstiklal Marşı okudu.
A +   A -

Hükümetin ve devletin yanında olduklarını belirten Aksaray Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Tetik, “Türkiye’de bir darbe girişimi oldu. Bütün muhtar arkadaşlarımız ile birlikte hükümetimizin yanındayız, devletimizin yanındayız. Biz böyle ne anarşi istiyoruz, ne terör istiyoruz, ne de darbe istiyoruz. Ülkemizde huzur içinde, birlik, beraberlik içinde yaşamak istiyoruz. Sonuna kadar devletimiz ve hükümetimizin yanındayız. Hükümetimize desteğimizi veriyoruz, böyle bir olayın da inşallah bir kez daha olmamasını istiyoruz” dedi.

Ziraat Odası Başkanı ve köy muhtarı Emin Koçak ise kimsenin Türkiye’ye darbe yapmaya gücünün yetmeyeceğini belirterek, hükümetin ve devletin yanında olduklarını söyledi.

Darbe girişimini kesinlikle tasvip etmediklerini belirten Başkan Koçak, “Bu darbeyi kesinlikle tasvip etmiyoruz. Ülkemizin geleceğiyle oynandı, birliğiyle oynandı ama hainlerin, kalleşlerin, alçakların güçleri yetmedi. Ülkemizin birliğini, beraberliğini bozmaya güçleri yetmedi. Biz bu tarz terörü, bu tarz sinsi olayı kesinlikle onaylamıyoruz. Amerika’da değil, yüreği yetiyorsa gelsin Türkiye Cumhuriyeti’nde siyaset yapsın. Bu tarz hainlerin de biran önce gerek devlet memurluğunda, gerek askeriyenin içinde olan hainlerin cezalandırılmasını istiyoruz. Bizim geleceğimizle, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğiyle, ülkemizin geleceğiyle oynamaya kimsenin hakkı yok. Gerçekten ülkemiz çok büyük ve güçlü bir ülke. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının da geceden bu yana ne kadar sahip çıktığını hep birlikte gördük. Demokrasiyi elden bırakmadılar. Bizler de halk olarak, köy muhtarları olarak, mahalle muhtarları olarak her zaman birlik ve beraberlik içinde hükümetimize, idarecilerimize destek veriyoruz. Varsa olumsuz bir şey sahaya çıkıp siyaset yapsınlar. Hainler, kalleş ve alçakça ülkemizin itibarını sarsmaya kalkmasınlar. Halk gerekli cevabı verdi. Tankla, topla hiçbir yere varılmayacağını halkımız gösterdi. Tankın üzerine çıkıp siper oldular. Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerekli duyarlılığı gösterdi. Bu tarz talihsiz olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra çiftçiler ve muhtarlar Hükümet Meydanı’na kadar yürüdü. Burada Atatürk anıtı önünde toplanan çiftçiler ve muhtarlar İstiklal Marşı okudu.


ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !