Aksaray'da 'Haydi, Konuş Bakalım' Münazara Yarışması Finali Yapıldı

Haber Tarihi : 07.04.2017 Aksaray’da Hazım Kulak Anadolu Lisesi’nin Aksaray Belediyesi sponsorluğunda organize ettiği ‘Haydi, Konuş Bakalım’ münazara yarışmasının finali yapıldı.
A +   A -

Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen final programına Aksaray Valisi Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı gençlere hitaben yaptığı konuşmada, “Hepinize teşekkür ediyorum. Ben sizlerle gurur duyuyorum. İyi ki sizler varsınız. Bu işin başında 13 tane okulumuz vardı. Elemeler sonucu iki okulumuz kaldı ve bugün gerçekten çok güzel bir performans sergilediler. Bizi gururlandırdılar. Bütün okul öğretmenlerimize, müdürlerimize ve milli eğitim müdürümüze canı gönülden teşekkür ediyorum. Sizleri tekrar tebrik ediyorum. Bazıları ne derse desin ne söylerlerse söylesinler ben, vekilim, sayın valim ve hepimiz sizlere inanıyoruz Sizler 18 yaşında vekilde olursunuz bu memleketi de yönetirsiniz. Hiç korkumuz yok. Hepinize güveniyoruz. Hepinizden Allah razı olsun” dedi.

AK Parti Aksaray Aksaray Valisi Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve binlerce kişinin izlediği finalin jüri üyeliğini ise her yıl olduğu gibi Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve Doç. Dr. Mustafa Karataş yaptı. Final akşamında, katılımcı okullara hediyeleri verilirken birçok dalda ödül dağıtıldı. Törende, Jüri Özel Ödülleri, Münazaranın En’leri ve Seyirci Ödülleri sahiplerini buldu. ‘Yok ki Senden Ötesi, Hazım Kulak Anadolu Lisesi’ sloganı ile yola çıkan Hazım Kulak Anadolu Lisesi’nin Şampiyon olduğunun açıklanmasıyla salonda çok büyük bir coşku yaşandı. Münazaranın başladığı ilk günden itibaren takımlarını destekleyen öğrenciler arkadaşlarının şampiyonluğunu çok büyük bir coşku ile kutladı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !