Aksaray'da Devlet Hastanesi'nin Çalışma Saatleri Değişiyor

Haber Tarihi : 03.11.2016 16:32:32 Aksaray’da Devlet Hastanesi’nde görevli temizlik personelinin çalışma saatleri değişiyor.
A +   A -

Yapılan toplantıya Aksaray Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Cengizhan Kılıçaslan başta olmak üzere hastane yönetimi katıldı.

Aksaray Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Cengizhan Kılıçaslan yaptığı açıklamada, "Daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda sağlık hizmeti vermeye çalışıyoruz. Temizlik personeli olarak hastanemizin vitrini sizlersiniz. Hasta veya hasta yakını hastanedeki doktorların kalitesi yerine, hastanenin temiz olup olmadığına bakıyor. Bu nedenle sizler çok önemli sorumluluk üstleniyorsunuz. Yardımcı sağlık personeli olarak temizlik dışında, hasta ve kan taşıma işlerini de yapıyorsunuz. 24 saat nöbet tutuyorsunuz. Bir ay gibi bir süre içerisinde çalışma saatlerinizi değiştireceğiz. 24 saat kesintisiz nöbet tutmak yerine, 8/16 çalışma sistemine geçiyoruz. Temizlik personeli olarak sizler hasta ve hasta yakını ile daha iç içesiniz. Hasta ve hasta yakınları ile kurduğunuz diyaloglar, hasta memnuniyeti açısından çok önemli. Hastaların bize geri dönüşlerinde, temizlik personellerinin çalışma ve davranışları ile ilgili bazı şikâyetler alıyoruz. Bu nedenle temizlik şirketinde görev yapan bütün temizlik personelini, halkla ilişkiler kursuna tabi tutacağız” dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !