Aksaray Belediyesi Kitap Ve Çocuk Festivali Fuarını Açtı

Haber Tarihi : 23.04.2018 13:04:55 Aksaray’da belediye tarafından organize edilen ve bu yıl 2’incisi düzenlenen Kitap Festivali gerçekleştirilen törenle açıldı.
A +   A -

Pazar Semt Pazarı’nda gerçekleştirilen açılışın ardından yüzün üzerinde yayınevinin ve 70’in üzerinde yazarın yer aldığı eserler Aksaraylılarla buluşturuldu. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yine belediye tarafından oluşturulan 1’inci Çocuk Festivali de çocukların hizmetine sunuldu.

Fuarda bir açıklama yapan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ilk kez Aksaray’da bu kadar büyük bir kitap ve çocuk organizasyonu yapıldığına dikkat çekerek, “Bu yıl 2’incisini düzenliyoruz kitap festivalimizin. İlkini geçen sene yaptık. Geçen sene ile bu senenin arasındaki fark tam 2 katına çıkardık. Hem yayın evini, hem yazarları. Dolayısıyla yüzün üzerinde yayın evimizin katılımı var. Aynı şekilde 70’in üzerinde yazarımız burada olacak. Kitap festivalimiz 1 hafta boyunca sürecek. Bu etkinliğimizin yanında bir diğer etkinliğimizde çocuk festivali. Bunu da ilk defa düzenliyoruz. Çocuklarımızın 23 Nisan haftasında hoş vakit geçirmesi, bu günleri unutmamaları için bir alan oluşturduk. Ben şimdiden bütün Aksaraylı çocuklarımızı bekliyorum” dedi.

Aksaray Valisi Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, daire müdürleri, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !