15 Temmuz Gazileri Aksaray'da O Kara Geceyi Anlattı

Haber Tarihi : 15.07.2017 14:11:37 15 Temmuz Gazileri, Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıl dönümü anma etkinlerine katılmak üzere Aksaray’a geldi.
A +   A -

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz’u anma etkinleri programına, Vali Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, programa sağladığı katkılardan dolayı sanatçı Çakmak’a teşekkür ederek günün anısına plaket verdi.

15 Temmuz Gazileri sahneye çıkarak tek tek Aksaray halkına tanıtıldı. Genelkurmay gazisi Üveys Özcan, o gece yaşadıklarını duygu yüklü kelimelerle ifade etti.

Gazi Levent Demirel, Aksaraylı Özel Harekât Şube Müdürü Önder Güzel’in şehit olduğu yere yakın bir yere atılan bombadan dolayı gazi olduğunu anlattı. Gazi Abdullah Tuncel, okuldan mezun olduğu gün Genelkurmayı savunurken gazi oluşunu Aksaray halkıyla paylaştı. Gazi Abdurrahman Gürlek, ise o gece annesinin sözünü dinlememiş ve vatan savunması için gittiği yerde yaralanarak gazi olmuş. Gazi Ahmet Faik Sert işgal edilen TRT’ye ilk giren sivil olmuş ve daha sonra köprüye koşarak orada yaralanmış. Gazi Muhammet Musa Akkuş Genel Kurmaya düzenlenen saldırıda yaralanarak gazi olmuş. Son olarak ta Aksaraylı Veyis Gümüşsoy Cumhurbaşkanlığı Külliyesine yapılan saldırıda neler yaşadığını hemşerileriyle paylaştı. 15 Temmuz gecesi yaşadıkları farklı anılarla dünyaya demokrasi dersi veren kahraman gazileri, Aksaraylılar ayakta alkışladı. Yapılan konuşmaların ardından Protokol üyeleri, gazilere teşekkür plaketi takdim etti.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !